Foto: Crveni krst Crne Gore
Kako je saopšteno iz Crvenog krsta Crne Gore, stariji, osobe sa invaliditetom i kolege iz Budve, Podgorice, Bijelog Polja i Nikšića, gdje se projekat i realizovao, razgovarali su o važnosti očuvanja mentalnog zdravlja, ali i podijelili međusobnu zahvalnost.
Druženju su prisustvovali i korisnici koji su bili dio redovnih okupljanja/grupe samopomoći.
Podsjećaju da su tokom prethodne tri godine u okviru projekta postignuti sljedeći rezultati:
"Uspostavljena su četiri call centra u pomenutim opštinama, u okviru kojih je ostvareno preko hiljadu poziva sa starijima i OSI na teme mentalnog zdravlja, psihosocijalne podrške, humanitarne pomoći, pristupu pravima i uslugama iz oblasti zdravstvene i socijalne zaštite. Podijeljeno je 1,000 keš-vaučera starijima i OSI, širom Crne Gore. U pomenutim opštinama, formirane su grupe samopomoći u okviru kojih se korisnicima organizuju radionice, predavanja i informativne sesije u skladu sa njihovim potrebama i interesovanjima. Urađena i predstavljena javnosti dva instraživanja o položaju starijih i OSI u Crnoj Gori. Ojačano je prtnerstvo sa partnerskim organizacijama i institucijama, na lokalnom i nacionalnom nivou. Osnaženi kapaciteti Crvenog krsta na lokalnom i nacionalnom novou, kao i organizacija koje su učestvovale u implementaciji projekta", sumirali su oni.
Iz Crvenog krsta zahvalili su Savezu slijepih Crne Gore, Crvenom krstu Srbije, Austrijskoj razvojnoj agenciji, Crvenom krstu Austrije na partnerstvu, kao i Evropskoj komisiji koja je finansijski podržala projekat.