Foto: Shutterstock
U njemu se već vijekovima čuvaju drevne tradicije, jedinstveni jezik, običaji, umjetnost, kao i arhitektonska zdanja koja su izgrađena još za vrijeme Ming i Čing dinastija.
Ovaj jedinstveni grad čak i danas izgleda kao što je izgledao u periodu od 14. do 17. vijeka. U starom gradskom jezgru sačuvano je preko 200 drevnih stambenih zgrada, nekih 20-ak velikih i malih ulica, prolazi, kao i stare gradske zidine, drevna gradska vrata, stari bunari, mostovi, hramovi...
Foto: Shutterstock
Drevni grad Fenghuang je dodat na popis UNESCO-ve Svjetske baštine 2008. godine, a neki mediji su ga tada proglasili i najljepšim gradom u Kini.
Foto: Shutterstock
Zbog jedinstvenog geografskog položaja, Fenghuang zaobilaze ratovi ili prirodne katastrofe. Čak i za vrijeme rata protiv japanske invazije Fenghuang je ostao slobodan grad, a i sljedećih 50 godina je pošteđen izgradnje koja je zahvatila veliki dio Kine.
Foto: Shutterstock
Kao što su ljudi iz samog grada negovali ovu izuzetno vrijednu baštinu, tako je i vlada sprovela strogu kontrolu nad svim građevinskim aktivnostima i na taj način uspješno očuvala autentičnost ovog jedinstvenog grada.
Izvor: DDL