Ilustracija
U njegovoj novoj knjizi „Optimizam i zdravlje: Šta nauka zna o blagotvornosti pozitivnog mišljenja“ prikazano je sve ono što nauka potvrđeno zna o blagotvornosti pozitivnog mišljenja i njegovom uticaju na naše zdravlje.
Jedna od najvrijednijih investicija koja traži malo ulaganja a donosi mnogo dobiti je da naučite da osjećate i razmišljate pozitivno.
Psihijatar Rohas Markos razmatra sve aspekte pozitivnog razmišljanja i opisuje dokazane strategije za promovisanje optimističnog, ali realnog raspoloženja. Autor istražuje razlike optimizma i pesimizma, ukazuje na trovače pozitivnog pogleda na svijet, ali i podvlači uticaj koji optimizam ima na međuljudske odnose, zdravlje i posao.
On ga ne shvata kao mentalnu ili intelektualnu vježbu već kao alat koji će vam pomoći da postignete svoje ciljeve, da se bolje povežete sa drugima, pobijedite bolest i vodite srećan i zdrav život.
„Tokom godina, kako u životu tako i u svijetu medicine, psihijatrije i narodnog zdravlja, nebrojeno puta sam se uvjerio da način na koji gledamo na situacije u koje nas život dovodi i na koji ih tumačimo ima ogroman uticaj na naša osjećanja, odluke, postupke i sudove“, ističe dr Luis Rohas Markos i dodaje:
„Da bismo uživali u zdravom i ispunjenom životu, nije dovoljno da liječimo boljke koje nas muče; podjednako je važno da upoznamo i jačamo povoljne vidove svoje prirode koji nam pomažu u motivaciji, prevazilaženju izazova i dostizanju ciljeva.“
Knjiga „Optimizam i zdravlje: Šta nauka zna o blagotvornosti pozitivnog mišljenja“ koja s naučne tačke gledišta pokazuje koliko optimistički pogled na svijet utiče na naše zdravlje, bez pretenzija da poput gurua i koučera navodi na optimizam bez pokrića.
Osim načina gledanja na svijet, sastojaka optimizma i optimizma na djelu, dobijamo i svojevrsno uputstvo za izbjegavanje trovača optimizma i oblikovanje našeg pogleda na život.
(originalmagazin/CDM)