15-04-2025

Petrovac ne ispušta vrh tabele, na redu utakmica sezone protiv aktuelnog prvaka

I pored poraza u prethodnom kolu, trener Petrovca, Zdravko Dragićević, ostaje smiren i pun vjere u svoj tim. Kako ističe, njegovi igrači su pokazali kvalitet, naročito u prvom dijelu utakmice protiv Otranta.

Petrovac ne ispušta vrh tabele, na redu utakmica sezone protiv aktuelnog prvaka | Radio Televizija Budva

Foto: Arhiva portala

"U prvom poluvremenu imali smo i vođstvo, promašili smo i jednu stopostotnu šansu. Ekipa Otrant tada nije imala ozbiljnijih prilika, što je dosta uticalo na tok utakmice kasnije. Možda su oni ušli motivisaniji u nastavak, a moguće da smo mi već u glavama bili na utakmici polufinala Kupa", rekao je Dragićević, osvrnuvši se na prvi poraz u drugom dijelu sezone.

Ipak, kako ističe, poraz je već arhiviran, a sav fokus je prebačen na duel sa Dečićem, aktuelnim šampionom Crne Gore, u borbi za plasman u finale Kupa.

"Ekipa Dečića ima kvalitet, ozbiljan su tim. Ali, činjenica da su pod većim pritiskom u prvenstvu nego mi, može da nam ide u prilog. Mi smo već osigurali izlazak u Evropu, možemo da igramo rasterećeno, da uživamo i pružimo maksimum. Vjerujem da imamo realne šanse da se plasiramo u finale", naglasio je on.

Petrovac trenutno zauzima drugo mjesto na tabeli sa 12 bodova više od trećeplasiranog tima, što im omogućava miran završetak ligaškog dijela sezone.

Polufinalni duel Kupa Crne Gore igraće se na domaćem terenu, stadionu Mitar Mićo Goliš, gdje će Petrovac pokušati da napravi ključni korak ka istorijskom uspjehu i osvajanju prestižnog trofeja.

"Igramo pred svojom publikom, to nam daje dodatni motiv. Bićemo spremni, daćemo sve od sebe da se izborimo za finale", poručio je Dragićević.

Tekst priredila redakcija portala
Izvor: Radio Budva