Projekat „Pužići 3“, finansiran od Opštine Budva, omogućava individualne terapije uz angažovanje defektologa, logopeda, fizioterapeuta i psihologa, a obuhvata i nabavku opreme koja će unaprijediti rad sa djecom. U sklopu projekta „Diskriminacija nije opcija“, koji podržava Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, sprovode se radionice sa djecom i mladima.
„Projekat sprovodimo u partnerstvu sa Udruženjem roditelja iz Mojkovca, i tokom ovog projekta organizuju se radionice koje vode naše stručne saradnice sa djecom i mladima trenutno u Budvi, a posle Nove godine krenut ćemo i sa radionicama u Mojkovcu“, kazala je Anastasov u izjavi za program Radio Budve.
„Puževa kućica“ pruža i psihološku i pravnu podršku roditeljima, kao i informacije o ostvarivanju prava djece sa smetnjama u razvoju, pomažući im u komunikaciji sa opštinskim službama, socijalnim centrima i obrazovnim institucijama.
„Naša psihološkinja, pored rada sa djecom, pruža i psihološku podršku roditeljima, kao i članovima porodice, braći i sestrama djece sa smetnjama u razvoju“, ističe Anastasov.
Organizacija je tokom ljetnjih mjeseci realizovala i projekat javnog rada, zahvaljujući kojem su tri asistentkinje bile angažovane za podršku u kući i radu udruženja.
Osim svakodnevnih terapija, u prostoru udruženja u TQ Plazi, „Puževa kućica“ postepeno proširuje opremu za senzornu stimulaciju.
„Prošle nedjelje smo dobili bazen s lopticama i stepenice na inicijativu naše fizioterapeutkinje, a sredstva iz svakog projekta koristimo i za nabavku novog didaktičkog materijala“, dodaje Anastasov.
Trenutno, preko 60 djece iz Budve koristi usluge „Puževe kućice“, među kojima je veliki broj mlađih članova kojima je posebno potrebna podrška logopeda, psihologa i defektologa. Do kraja godine, udruženje planira nastavak svojih redovnih aktivnosti, uključujući i posebna druženja povodom praznika.
„Naš cilj je da obezbijedimo kontinuitet u pružanju ovih usluga koje sada radimo“, zaključila je Anastasov.
Tekst priredila redakcija portala