Saopštenje prenosimo integralno:
Saglasno članu 40 stav 6 Zakona o lokalnoj samoupravi i članu 76 stav 1 Statuta opštine Budva predsjednik Skupštine, je sjednicu skupštine, po podnesenom Predlogu za razrješenje sazvao u roku od 15 dana od dana podnošenja Predloga, i datum njenog održavanja odredio u roku kraćem od 15 dana od dana sazivanja.
Na samoj sjednici, predsjednik Skupštine obezbijedio je sprovođenje skupštinske procedure predviđene članom 77 Statuta opštine Budva i odgovarajućim odredbama Poslovnika Skupštine opštine Budva.
Utvrđeno je postojanje kvoruma, usvojen je predloženi dnevni red, otvorena je rasprava, omogućeno predstavniku predlagača da obrazloži predlog, omogućeno predsjedniku opštine da se izjasni o predlogu i navedenim razlozima za njegovo razrješenje, pribavljeni su izvještaji radnih tijela skupštine, nakon čega je i otpočela rasprava od strane odbornika.
Kako rasprava po podnesenom Predlogu za razrješenje predsjednika opštine dana 30. 05. 2020. godine do 24 časa nije bila završena, saglasno članu 77 stav 4 Statuta opštine Budva nije se moglo pristupiti glasanju po podnesenom Predlogu.
Navodi Ministarstva da je predsjednik Skupštine opštine bio dužan da sazove sjednicu u što kraćem roku od zakonom propisanog roka, da procijeni koliko će trajati diskusija odbornika i koliko će biti zainteresovanih diskutanata, ne proizilaze niti iz jedne odredbe Zakona o lokalnoj samoupravi, niti iz propisa Opštine Budva. Navodi ministarke Pribilović su obična izmišljotina.
Ni malo slučajno, Ministarstvo javne uprave javnosti nije saopštilo, šta se dešava, koje su posljedice ako se rasprava o podnesenom Predlogu za razrješenje predsjednika opštine ne završi do isteka tridesetog dana od dana podnošenja Predloga, iz kojeg razloga se ne može pristupiti glasanju po podnesenom Predlogu za razrješenje. Izbjegli su da saopšte javnosti da prekoračenje roka od trideset dana od dana podnošenja Predloga ne prati bilo kakva sankcija predviđena Zakonom o lokalnoj samoupravi i Statutom opštine Budva.
Odluka po podnesenom Predlogu za razrješenje predsjednika opštine, donesena nakon prekoračenja navedenog roka, samo zbog prekoračenja roka, ne može se smatrati nezakonitom.
Zbog istog, u pitanju je Zakonom i Statutom utvrđeni rok, čije prekoračenje ne utiče na zakonitost donesene odluke. Predlog za razrješenje predsjednika opštine o kojem nije odlučeno u roku od 30 dana, i dalje je na pravnoj snazi, i rasprava se sprovodi i odluka donosi u daljoj proceduri propisanoj Poslovnikom o radu Skupštine opštine Budva.
Međutim, odbornici podnosioci Predloga za razrješenje predsjednika opštine su u 24 časa dana 30.05.2020. godine, napustili sjednicu Skupštine, nakon čega je utvrđeno da ne postoji kvorum za dalji rad i odlučivanje, zbog čega je došlo do prekida sjednice i saglasno članu 62 Poslovnika o radu Skupštine opštine Budva određen nastavak sjednice za dan 29. jun 2020. godine.
Takođe, Ministarstvo javne uprave nije saopštilo javnosti ni da je u mjesecu junu 2019. godine, na predlog grupe poslanika DPS-a predvođenih poslanikom Željkom Aprcovićem, Skupština Crne Gore donijela Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o lokalnoj samoupravi kojim su, između ostalog dopunjene odredbe člana 40 stav 6 tog zakona i propisano da sjednica skupštine opštine mora biti završena najkasnije u roku od 3 mjeseca od dana sazivanja.
Inače ne tako davno, 23.03.2020. godine Ministarstvo javne uprave, obavijestilo je Klub odbornika Demokrata u Skupštini Glavnog grada da odredbe Zakona o lokalnoj samoupravi kojim je propisano da o Predlogu za razrješenje predsjednika opštine Skupština odlučuje u roku od 30 dana od dana podnošenja Predloga, nijesu obavezivale Skupštinu Glavnog grada da u dnevni red sjednice uvrsti u skladu sa Zakonom i Statutom Glavnog grada podneseni Predlog za razrješenje gradonačelnika Glavnog grada.
Dakle, iz svega navedenog konstatujemo da mišljenje članice GO DPS, a nekadašnjeg službenika u Sekretarijatu za privredu i finansije Opštine Budva u vrijeme najveće pohare i pljačke ove opštine, te bliske saradnice u kabinetu predsjednika Opštine Budva iz redova OKG DPS Budva, nas zanima koliko lanjski snijeg. Sigurni smo da je, gospođu ministarku, zaboljelo to što smo nokautirali DPS u Budvi i to baš onda kada je ona obavljala funkciju potpredsjednice Opštine Budva. Sadašnja ministarka, a nekadašnja saradnica realizatora mafijaško-kriminalnog plana u Opštini Budva je očigledno postala čuvar testamenta Svetozara Marovića u kom je zapisano: „hoću da opet budem prvi, jer ako sam drugi onda sam daleko od Budve, a još dalje od miliona. Dragi prijatelji ostalo je još milionskih poslova koji nas čekaju. Na vama je da me vratite iz Beograda, a na meni da vas nagradim kao u dobra stara vremena“.
Koliko je Suzana Pribilović privržena dobru građana Budve, najbolje govori činjenica da je kao žiteljka našeg grada, u svojstvu člana Vlade Crne Gore, glasala da se iz kapitalnog budžeta Crne Gore za razvoj Budve opredijeli 0 (nula) eura.
Gospođo Pribilović, pravne pridike baš i ne priliče nekome ko je kao predsjednica Komisije za javne nabavke, imala poseban senzibilitet prema višemilionskim javnim nabavkama u kojima su učestvovali mnogi osuđeni i osumljičeni, poput, njoj dobro poznatog, GUGI komerca.
I na kraju, sigurnu budite da u Budvi nećete gledati scene kao u Nikšiću kada ste državni praznik slavili flašama, pesnicama i opštim vandalizmom. Mi smo civilizovani ljudi koji su vas pobijedili olovkom i političko-pravnim umijećem, odnosno vama nepoznatim metodama. Vi ste navikli na nasilje, na otimanje i na uzurpiranje, ali, u Budvi o tome možete samo da sanjate. Mi praznike i pobjede nad DPS-om, slavimo dostojanstveno i civilizovano.