Foto: TO Budva
Kako su saopštili iz TO Budva, na radionici se, pored ostalog, razgovaralo o tome kako razviti i unaprijediti komunikacijske vještine koje će pratiti sve trendove digitalnog doba u kojem živimo, koje su to ključne prednosti marketinga na društvenim mrežama, kako definisati ciljne javnosti kojima se obraćamo i na koji način možemo kreirati kalendar objava.
Renomirani predavači UM Akademije: Bojana Femić Radosavović - gostujuća profesorka na Univerzitetu Crne Gore i Nemanja Boljević upoznali su učesnike radionice sa svim prednostima marketinga na društvenim mrežama, konkretno navodeći primjere koji im mogu olakšati pozicioniranje na najvećem globalnom tržištu.
"Važno je da budete prisutni u digitalnom svijetu i da poruke koje šaljete vi kontrolišete, da ih strateški planirate i plasirate. Da bismo dobro targetirali svoje ciljne javnosti neophodno je da ih dobro upoznamo, da znamo kome se obraćamo, jer što više toga o njima znamo, to ćemo bolje do njih doprijeti. Druga važna stvar je kreirati sadržaje, koji su vrijedni, koji šalju jasne poruke, nedvosmislene i koji će doći do tih ljudi. Treća stvar je kontinuitet i konzistentnost, da smo stalno prisutni, da nema velikih pauza u objavama i da naučimo ciljnu javnost šta od nas može da očekuje", istakla je Bojana Femić Radosavović i dodala da je veoma važno imati dobru priču, jer danas niko ne „kupuje“ činjenice.
"Kada je u pitanju stvaranje priče o proizvodu, bez obzira da li je u pitanju apartman, kuća, hotel, restoran ili destinacija, moramo poštovati par savjeta - da budemo autentični, da pokušamo nama bitne stvari da prenesemo klijentima, posebno emocije, koje su u „storytelling-u“ bitne, da plasiramo lokalne vrijednosti, pronalazimo ljude koji oslikavaju područje u kojem živimo i koje želimo da naš gost posjeti i zavoli. Istovremeno, ne smijemo zaboraviti da, iako pričamo ono što mi volimo, moramo pričati ono što onaj kojem se obraćamo želi da čuje! Moramo „stati u njegove cipele“, promijeniti perspektivu i dobićemo nesumnjivo bolji rezultat", naglasila je ona.
Iz TO Budva navode da su teme o kojima se danas u okviru radionice govorilo naišle na dobar odaziv prisutnih predstavnika turističke privrede.
"Oni su sve vrijeme interaktivno učestvovali u edukaciji i iskazali interesovanje za što više sličnih susreta u kojima je veoma važno, pored sticanja novih iskustava, razmijeniti i mišljenja o svim prednostima, ali i nedostacima Budve i Crne Gore uopšte kao turističke destinacije."
TO Budva je obuku organizovala povodom Svjetskog dana turizma, sa namjerom da unaprijedi saradnju sa lokalnom zajednicom, a već sjutra, u nedjelju 3. oktobra, biće organizovan i Bazar autentičnih proizvoda na platou između hotela „Mogren“ i „Avala“ ", navodi se u saopštenju.
"Bazar će se, u saradnji sa NVO „Mojih ruku djelo“ održati od 11 do 16 sati, a cilj je, prije svega, promovisati pojedince koji svojim autentičnim i kreativnim proizvodima, uz mnogo marljivog rada doprinose boljoj i kvalitetnijoj promociji Crne Gore kao turističke destinacije", kazali su iz lokalne turističke organizacije.