"Špic je počeo prije par dana, negdje oko 25. jula, kada je evidentno bio povećan promet i broj turista. Na nivou je prošle godine, ali smo mi imali odličnu predsezonu, odnosno mart, april, maj i jun. Bila je jedna rupa u julu od sedam, osam dana koja prati sezonu godinama unazad, ali je špic sada krenuo i vidjećemo do kada će trajati. Godinama unazad, po nekoj evidenciji, traje do 22, 23. avugsta, što je razumljivo jer tada počinje školska godina", objašnjava on za Radio Budva.
Vučković je naglasio važnost razvijanja predsezone i podsezone, te da Budva treba da bude turistička destinacija tokom cijele godine, za šta ima potencijal.
"Budvi nedostaju određeni sadržaji koji bi mogli podići ponudu na viši nivo. Mora da se riješi problem tranzitnog puta kroz grad, izgradnje neophodne garaže, jer turista sve češće dolaze drumskim putem, a sve je više i električnih automobila za koje nemamo dovoljno punionica", objašnjava on.
Pored toga, ukazao je na potrebu izgradnje bolnice, kako zbog sigurnosti građana Budve, tako i turista, kao i sportskih terena, uključujući olimpijski bazen za sportsko-rekreativni turizam van sezone.
"Budvi nedostaje i pozorište koje bi radilo tokom cijele godine, jer ovaj grad zaista ima veliki potencijal da postane ozbiljna turistička destinacija", dodaje on.
Kada je riječ o radnoj snazi, sezona je, kao i prethodna, dočekana sa nedovoljnim brojem sezonskih radnika, što se odražava i na poslovanje ugostitelja.
"Nema kvalifikovane radne snage jer je država mala, a potreba u turizmu velika. Mislim da svi mi koji odgovorno radimo svoj posao možemo da edukujemo radnu snagu. Ako se posvetimo svom poslu i provodimo tu dosta vremena, mislim da preduzeće može da radi na kvalitetnom nivou. Sve zavisi od pristupa poslu, vašeg ličnog angažovanja, i na taj način se može održati kvalitet same ponude", zaključio je Vučković.