Iz Crne Gore među koricama su se takođe našli Mediteranski vrt iz Podgorice, selo Gornja Lastva i udruženje Napredak iz Tivta, inicijativa “100.000 stabala” iz Podgorice i “Čempres revolucija” iz Bara.
Ovu knjigu je u septembru 2020. izdalo udruženje Ministarstvo prostora iz Beograda, u saradnji sa istraživačima i istraživačicama iz regiona, među kojima su predstavnica Expeditio Tatjana Rajić i saradnica Sonja Dragović.
"Zaista nam predstavlja veliku čast i zadovoljstvo da se nađemo u ovoj publikaciji koja se bavi zajedničkim urbanim dobrima i borbom za njihov opstanak i napredak, kao i odbranom zajedničkih interesa udruženim djelovanjem", kazali su iz udruženja Atelje Stari grad.
Foto: Facebook/Atelje Stari grad
Istakli su da će se i dalje truditi da budu otvoren prostor za ljubitelje umjetnosti.
"Zahvaljujući visokoj osvještenosti gradskih otaca koji su nam ovim prostorom omogućili da naša umjetnost postane vidljiva u svom gradu, gdje možete prisustvovati stvaranju naših djela, da se informišete o svim događajima iz oblasti kulture u našoj Budvi ili podstičemo djecu i omladinu da promišljaju i bave se kulturom ili da jednostavno vodimo razgovore na umjetničke teme, vodeći se riječima Danila Kiša: “Kad budu svi roktali svojim svinjskim srcima, poslednji koji će još gledati ljudskim očima i osećati ljudskim srcem biće oni kojima ne bejaše strano iskustvo umetnosti“, naglasili su.
Foto: Facebook/Atelje Stari grad
Pri Ateljeu Stari grad stvaraju poznati budvanski umjetnici Dijana Lazović, Sandra Đurbuzović, Marica Kuznjecov Boljević, Sreten Nikčević, Vaso Nikčević i Đorđije Bato Boljević.
M.S.