Foto: printscreen/yt
Zorić je naglasila da većina građana ima pogrešnu percepciju o berzi kao ekskluzivnom prostoru za ljude sa značajnim kapitalom.
"U stvari, uz pristup internetu i adekvatnu obuku, ulaganje na berzi može postati realna mogućnost i za one sa prosječnim primanjima", rekla je ona.
Govoreći o kriptovalutama, Zorić je podsjetila na primjer Bitcoina, koji je 2009. godine vrijedio svega nekoliko centi, a danas njegova vrijednost prelazi 100.000 dolara.
"El Salvador je prva zemlja koja je Bitcoin uvela kao zakonsko sredstvo plaćanja. To pokazuje koliko kriptovalute mogu postati integralni dio ekonomije", dodala je.
Ipak, Ana upozorava na važnost edukacije kako bi se izbjegli rizici i prevarantske ponude.
"Ljudi često žele brzu zaradu, ali to nije način. Potrebno je razumjeti osnovne pojmove i posvetiti se učenju. Tek tada možete smanjiti rizik i povećati šanse za uspjeh", istakla je.
Osim kriptovaluta, Zorić je spomenula i mogućnosti koje pružaju online poslovi, ističući da je najveća prednost ovakvog rada fleksibilnost.
"U Crnoj Gori još uvijek postoji mnogo predrasuda prema online poslovima, ali, kako vidimo, svijet ide u tom pravcu", rekla je Ana.
Ona je na kraju odgovorila na pitanje o tome da li su berze oblik kockanja, što je česta predrasuda.
"Kockanje je 50-50 šansa. Na berzi, uz pravu strategiju i informacije, vjerovatnoća uspjeha može biti i do 90%. Ipak, rizik uvijek postoji, ali on se može minimizirati uz edukaciju i informisanost", zaključila je Zorić.
Opširnije pogledajte u video snimku:
Tekst priredila redakcija portala RTB