09-11-2014

Nepobjedivi Orion uspješan i u Bijelom Polju

Košarkaši Oriona ni nakon četiri kola B crnogorske lige ne znaju za poraz. Izabranici Zorana Stankovića su danas u Bijelom Polju savladali Centar rezultatom 59:61.

Nepobjedivi Orion uspješan i u Bijelom Polju | Radio Televizija Budva

U neizvjesnom meču, sa malim brojem poena, Budvani su izdržali pritisak domaćih u posljednjoj dionici i upisali novu pobjedu u B ligi.

Prvih dvadeset minuta proteklo je u ravnopravnoj igri dva tima, pa se na odmor pošlo pri neriješenom rezultatu (31:31).

Gosti su u trećoj dionici napravili, ispostavilo se, odlučujuću razliku, najviše zahvaljujući snažnoj odbrani, koja je primila svega 11 poena u ovom kvartalu (42:48).

Domaći su pokušali da se vrate u igru u četvrtoj četvrtini, uspjeli su da priđu protivniku na samo dva poena zaostatak, ali nisu imali snage da kompletiraju preokret. Konačan rezultat 59:61.

Najzaslužniji što su Budvani ostali neporaženi danas su bili Radonjić sa 17 poena i 13 skokova, Bošković sa 14 poena i 12 uhvaćenih lopti i Maričić sa 13 poena.

U poraženoj ekipi najbolji je bio mladi Hadžibegović sa 17 pogodaka i 15 uhvaćenih lopti (indeks 27).