16-11-2014

Košarkaši Oriona pobijedili ekipu Stršljena

Košarkaši Oriona pobijedili su večeras na svom parketu u Budvi ekipu Stršljena rezultatom 96:78, upisavši tako peti trijumf, bez ijednog poraza u B ligi.

Košarkaši Oriona pobijedili ekipu Stršljena | Radio Televizija Budva

Budvani su pokazali ko je gazda u prvom poluvremenu, kada su stekli plus od 19 poena (51:32) i tada je već bilo jasno da nepobjedivost Oriona neće biti ugrožena.

U nastavku je Stršljen stidljivom reakcijom pokušao da uhvati priključak, ali sve što je uspio da uradi bilo je smanjenje zaostatka na 15 poena u 30. minutu (72:57).

Posljednja dionica bila je revijalnog karaktera, jer je pobjednik uveliko bio poznat, a konačan rezultat oslikava kakvo je večeras bilo stanje na partketu - 96:78.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Radonjić sa 22 poena i 12 skokova, a sjajan je bio i Bošković sa 18 poena i takođe 12 uhvaćenih lopti. Zapaženi su bili i Marković sa 16, kao i Raut i Kunjić sa po 14 pogodaka.

U timu Stršljena najbolji utisak su ostavili Rugovac sa 30 i Derik sa 15 poena.