Foto: printscreen/yt
Jedan od predstavnika ribara, Nenad Dobrljanin, upozorava na brojne poteškoće koje otežavaju svakodnevni rad i ugrožavaju bezbjednost.
"Rasvjeta ne funkcioniše, često nema vode, a radnici u marini rade u uslovima koji su daleko od prihvatljivih. Plutajući pontoni su u lošem stanju, pristup im je nesiguran, a struja u ormarićima za napajanje plovila često nije dostupna. Sinoć sam bio ovdje i zatekao mrkli mrak – ono što bi trebalo da bude simbol Budve, sija u punom sjaju, sada izgleda zapušteno", navodi Dobrljanin.
Dobrljanin/Foto: printscreen/yt
On ističe da je Luka ključni resurs Budve i da bi trebalo da predstavlja atraktivnu lokaciju za turiste, ali da trenutna situacija odaje sasvim drugačiju sliku.
"Budvanska Luka je srce grada, mjesto koje turisti rado posjećuju. Nažalost, posljednjih godinu dana, umjesto da napreduje, ona propada. Izbori su prošli, vidimo da se grad uređuje na sve strane, ali Luka je ostala zapuštena. Čak je i prethodna privatna firma koja je upravljala marinom održavala osnovne funkcije, dok sada ne vidimo nikakve pomake", dodaje Dobrljanin.
Ribari i vlasnici plovila očekivali su da će preuzimanjem upravljanja Lukom od strane Javnog preduzeća Morsko dobro doći do značajnih poboljšanja. Međutim, situacija je, kako kažu, ostala ista, ako ne i gora.
"Mi koji živimo od mora suočavamo se sa velikim problemima, a sezona je pred vratima. Osnovni kapaciteti poput rasvjete, vode i sigurnih pristaništa morali bi biti obezbijeđeni. Ovo je nešto što bi trebalo da bude prioritet za nadležne", naglašava Dobrljanin.
Redakcija TV Budva je pokušala da dobije komentar od Javnog preduzeća Morsko dobro, ali do emitovanja priloga u petak u Polisu nismu dobili odgovor.
Izvor: TV Budva
Tekst priredila redakcija Portala RTV Budva