Foto: Portal RTV Budva
Kontrolu sprovođenja ove odluke vršiće Komunalna policija i inspekcija, sa četiri komunalna inspektora posebno zadužena za nadzor. Protiv svih koji budu radili uprkos zabrani biće podnete krivične prijave.
"Obustava radova se sprovodi po zonama, u skladu sa Odlukom o komunalnom redu. Imamo prvu i ekskluzivnu zonu od 15. maja do 1. oktobra, drugu zonu od 1. juna do 15. septembra, te treću i četvrtu zonu od 15. juna do 15. septembra. Naši komunalni inspektori obavljaju inspekcijski nadzor i obustavljaju građevinske radove," kazao je v.d. načelnik Komunalne inspekcije i policije Vladimir Braunović u izjavi za Polis.
Prema njegovim rečima, kaznena politika nije rigorozna.
"Kazne za pravna lica iznose 500 eura, za odgovorna lica u pravnom licu 30 eura, za preduzetnike 150 eura, a za fizička lica 100 eura. Ako kazna bude plaćena u roku od osam dana, iznos se umanjuje za 33%. Dakle, ukoliko se izrekne prekršajni nalog pravnom licu u iznosu od 530 eura, kazna će, ako bude plaćena u roku, iznositi 350 eura. Smatram da kazne nisu visoke," izjavio je Braunović.
Građani pokazuju visok nivo odgovornosti i prijavljuju nepravilnosti, dodaje Braunović.
"Bilo je slučajeva gdje su investitori kršili zabranu, pa su im izricana rješenja o obustavi radova. Imali smo situacije gdje smo pečatili gradilišta, a građani prijavljuju nepravilnosti kako putem pisanih inicijativa, tako i usmeno preko kol centra," naveo je Braunović.
Izvođači radova su upoznati sa granicama zona iz projektne dokumentacije i, pored obustave svih radova, dužni su da na propisan način zaštite i konzerviraju gradilišta.
D.B.