Foto: Ministarstvo prostornog planiranja, urbanizma i državne imovine
Naime, kako navode iz ovog Vladinog resora, prostorni plan Crne Gore donosi se na period od 20 godina i predstavlja strateški dokument kojim se definišu državni ciljevi i mjere prostornog razvoja. Plan obuhvata ekonomsku, socijalnu, ekološku i kulturno-istorijsku dimenziju razvoja Crne Gore, a cilj sastanka bio je definisanje konačnog koncepta saobraćajnog razvoja u skladu sa strateškim pravcima buduće realizacije saobraćajne infrastrukture.
Predstavnici lokalne samouprave u Budvi izrazili su zadovoljstvo predloženim rješenjem, navodi Joko Popović.
"Imamo konstantnu komunikaciju sa rukovodiocima izrade idejnih rješenja planiranih brzih saobraćajnica. Na održanom sastanku smo dobili neke koridore brze saobraćajnice koja treba da prođe kroz Budvu - potez iznad Kuljača, tunel kroz Brajiće, ispod sela Stanišići, iznad sela Mažići, preko Markovića, tunelom kroz brdo Podostrog i izlazak na Krapinu i, kao lokalna samouprava, zadovoljni smo rješenjem", navodi on.
Foto: PrintScreen/RTB, yt
Popović je najavio da će, nakon dobijanja potrebne dokumentacije iz kompanije Monteput, biti organizovana javna rasprava, na kojoj će stanovnici Budve imati priliku da se upoznaju sa detaljima ovog plana.
"Čim dobijemo neophodnu dokumentaciju iz Monteputa, organizovaćemo javnu raspravu i upoznati stanovnike sa trasom i planovima u narednom periodu", zaključuje Popović.
Portal RTB