22-06-2024

Plivači Budve vraćaju se kući sa sedam državnih rekorda i 69 medalja iz Trebinja

Na upravo završenom plivačkom mitingu Trebišnjica Kup, plivači PVK "Budvanska rivijera", ostvarili su izvanredan uspejh, osvojivši ukupno 69 medalja: 36 zlatnih, 17 srebrnih i 16 bronzanih, uz sedam novih državnih rekorda.

Kako je saopšteno iz budvanskog kluba, Miloš Milenković postavio je novi apsolutni rekord na 100 metara kraul sa vremenom od 00:51,30, dok je Jovana Kuljača oborila apsolutni rekord na 50 metara kraul sa vremenom od 00:27,12, rušeći rekord star 29 godina.

Jana Borović je postavila tri nova kadetska rekorda u disciplinama 50 i 100 metara leđno i 50 metara kraul, a Mladen Đurđević je postavio rekord za mlađe pionire na 50 metara prsno.

Ženska štafeta u sastavu: Kuljača, Borović, Kustudić i Đurašković, postavila je novi apsolutni rekord Crne Gore u disciplini 4x50 metara kraul.

"Iako smo osvojili najviše medalja od svih klubova, u generalnom plasmanu smo osvojili pehar za drugo mjesto", kazali su iz kluba.

Čestitke svim plivačima i trenerima na izvanrednim rezultatima i postignutim rekordima!